U droomde ervan? Hier was het!

In het uitzonderlijke kader van de voormalige Veeartsenijschool van Anderlecht nodigde het Centre de Gastronomie Historique zijn gasten uit om de zeventiende-eeuwse keuken te ontdekken aan een volledig geënsceneerde tafel.

L’Art de bien traiter

Het viergangenmenu was samengesteld uit recepten uit L’Art de bien traiter, een anoniem kookboek uit 1674. Hypocras, witte en rode wijn, limonade, orangeade en water begeleidden het banket.

Menu du banquet historique Jean de La Fontaine
Almanak voor 1688 — ontvangst en diner van Lodewijk XIV in het stadhuis van Parijs, 30 januari.

Vierhonderd jaar La Fontaine

Het evenement sloot aan bij de conferentiedag van de Bibliothèque des Riches-Claires ter gelegenheid van de vierhonderdste verjaardag van Jean de La Fontaine. Keuken, literatuur en tafelgeschiedenis kwamen er samen.

Herinnering aan het evenement

Deze pagina bewaart de herinnering aan een banket uit 2021, toen aan de ingang een Covid Safe Ticket werd gevraagd. De aangekondigde prijs bedroeg 75 euro per persoon, dranken inbegrepen.